T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

“Tarımda Uzman Eller’’ Projesi Hayata Geçiriliyor.

Yayın Tarihi : 18.08.2022

Tarım ve gıda alanında eğitim görmüş gençlerin ilgili alanlarında üretim yapmalarını ve istihdama katkı sağlamaları amacı ile 2022 yılında Siirt'te ilk defa uygulamaya konulan  "Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi" kapsamında projesi onaylanan üniversiteli genç çiftçilerin projeleri hayata geçiriliyor. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından desteklenen proje ile tarım ve gıda alanında proje hazırlayan gençlere 100 bin TL'ye kadar hibe desteği veriliyor.

Kırsalda üretim yapacak meslek yüksekokulları ve üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren bölüm mezunlarına 100 Bin TL'ye kadar hibe desteği sağlayan "Uzman Eller Projesi" kapsamında ilimizde hibe almaya hak kazanan üreticilerin 11 projesi tamamlandı. Uygulamaya konulan projeler ile ilgili olarak Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü teknik elemanları tarafından proje tespitleri devam ediyor.

Yerinde yapılan tespitler sonrasında projesi tamamlandığı tespit edilen 11 üreticimize 1 milyon 100 bin lira hibe ödemesi yapıldı.