T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Tarım ve Orman Bakanlığı 13.Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması Müracaatları Devam Ediyor.

Yayın Tarihi : 22.09.2022

Tarım ve Orman Bakanlığınca "Tarım, Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışması" düzenlenmektedir. 2022 yılında 13.sü düzenlenecek yarışmanın amacı, tarımın, toprağın, ormanın, suyun önemi konusunda duyarlılığın geliştirilmesi, tarımsal gelişmeler ile tarım, orman, doğa, çevre ve insan ilişkilerini, estetik ve öznel bakış açılarıyla belgesel olarak arşivlerde yerini almasını sağlamaktır. 13. Tarım Orman ve İnsan Fotoğraf Yarışmasının konusu; tarım, hayvancılık, orman, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi, üretici, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyet olarak belirlenmiştir. Tema kategorinin konusu 2022 yılında "Sen Üret Yeter" olarak belirlenmiştir.

Yarışmaya katılım şartları, eserlerin adlandırılması, gönderilmesi, iadesi ve kullanım hakları hakkında "www.tarimormaninsan.com" adresinden bilgi edinebilirsiniz. Katılımcıların başvurduğu her eserin bir hikâyesi olacaktır. Hikâyesi olmayan eserlere ait başvurular kabul edilmeyecektir.

Yarışma başlama tarihi 22/08/2022, son katılım tarihi 31/12/2022,  sonuç bildirimi tarihi 01/03/2023- 31/03/2023'tür.

Ödül töreni ve sergileme tarihleri katılımcılara bildirilecektir. Sonuçlar belirtilen tarihlerde, www.tarimormaninsan.com, www.tarimorman.gov.tr ve www.tarimtv.gov.tr internet adreslerinden ve yarışma sosyal medya kanallarından ilan edilecek, ayrıca bilgilendirme yapılmayacaktır.