T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

“Türkiye Yüzyılında Tarım ve Orman Vizyonu” Konulu Toplantı Gerçekleştirildi.

Yayın Tarihi : 12.12.2022

         Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit KİRİŞÇİ'nin çizmiş olduğu "Türkiye Yüzyılında Tarım ve Orman Vizyonu" nun Tarım ve Orman Bakanlığı teşkilatı ile paylaşılması amacıyla Tarım ve Orman Bakan Danışmanlarınca, Siirt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü eğitim salonunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

      Toplantıda Bakan Danışmanları Prof. Dr. Selahattin ÇINAR, Zeliha SÖNMEZ ve Cihat ULUS "Türkiye Yüzyılında Tarım ve Orman Vizyonu" konulu sunum ve bilgilendirmeler gerçekleştirdiler.

         Vizyon toplantısında Tarım ve Orman Bakanlığı'nın tarım ve hayvancılık alanında yapılan ve yapılması planlanan projeler ve yenilikler anlatıldı.

        Toplantıya Siirt İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün DEMİRHAN, Şırnak İl Tarım ve Orman Müdürü Selman DEMİREL, il müdür yardımcıları, şube ve ilçe müdürleri, Siirt ve Şırnak Orman İşletme Müdürleri, DSİ Şube Müdürleri, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürleri, Tarım Kredi Kooperatifi ve Toprak Mahsulleri Ofisi Müdürleri, Şırnak Zirai Karantina ve Veteriner Sınır Kontrol Noktası Müdürleri katıldı.

          Tarım ve Orman Bakanlığı danışmanlarının sunum ve bilgilendirmelerinden sonra toplantı katılımcıların soru cevap ve önerileri ile devam etti.